14 lipca 2016

Nasze codzienne życie...


Większość z nas nie potrafi docenić codziennego życia. Specjalnie wyszukują problemy, narzekają na wszystko przejmują sie najdrobnijszymi błahostkami. Pytanie. Czy naprawdę warto?
Naprawdę warto wyszukiwać problemu i narzekać?
Czy naprawdę warto kogoś wrabiać przeciwko innym ludziom?
Czy naprawdę warto pozadrościć komuś i go zniszczyć ze zazdrości?
Czy naprawdę warto mieć nienawiść do swojego bliźniego z błahego powodu?
Czy naprawdę warto wymyślać plotki przeciwko swojej koleżanki / sąsiadce i przekonać wszystkich ludzi, żeby odwrócili się przeciwko niej?

Nie warto... Życie jest za krótkie na te wszystkie intrygi. Dopiero, gdy człowiek dostanię kartkę z diagnozą choroby, zaczyna dopiero wszystko doceniać i rozumieć. Docenia swoją rodzinę, docenia wartość życia, docenia każdy dzień, który przeżył i zaczyna podejmować walkę z szatanem, czyli chorobą.

Najgorsze jest w życiu to, że są grzechy, pokusy, zazdrość, chciwość, nienawiść, pycha i przede wszystkim choroby. Dla mnie choroba to najgorsze co może być. Przeżyłam 3 najgorsze choroby. Białaczka, Kardiomiopatia roztrzeniowa oraz chłoniak burkitta IV stopnia. Z mocą bożą zwyciężyłam to paskudztwo. Wyrwałam się z rąk szatana oraz uniknęłam kilkukrotnie śmierci.
Teraz nie mogę czasami wyjść z podziwu, że żyję.

Większość ludzi cały czas ocenia wzrokiem. Gdy chorowałam wszyscy byli zdziwieni, wytykali palcem, że nie mam włosów. Pamiętam, że wtedy było mi bardzo smutno. Teraz ludzie cały czas zwracają uwagę na moją figurę. Każdego kogo spotkam zwraca uwagę na moją figurę. Mówią "Kamila, ale ty jesteś chuda. Musisz jeść więcej, czemu nie jesz?" Wiem, że jestem chuda, bo choroba tak mnie wykończyła, ale ja jem. Potrafię czasami nawet zjeść 5 bułek dziennie, do tego kawał mięcha i na kolację pół paczki ryżu. Mój organizm teraz ma większe zapotrzebowania wszystkich minerałów, ale doskonale o tym wiem. Staram się ich dostarczać.
Większość z nas woli niestety oceniać kogoś z wyglądu niż poznać jego historię i osobowość. Ja może kogoś jak zobaczę pierwszy raz też mam różne myśli, ale wolę tego kogoś najpierw poznać, bo czasami pozory mylą.
Miesiąc temu jak ludzie mnie oceniali z wyglądu mojej figury. W myślach mówiłam sobie " Wolisz, żebym była gruba, chemia wlewała się jak kroplówka i niestety nie przeżyła walki czy być takim chudym i przeżyć tą chorobę? Ja wybrałam tą drugą opcję i jestem zadowolona z siebie, bo zwyciężyłam tą chorobę. Jestem całkiem zdrowa. Teraz mi zostały różne poradnie. Broviac został już dawno wyciągnięty. Wygrałam!

Moim postem chcę Was uświadomić, że nie warto popełniać grzechów i żeby przeżyć życie cudownie, żeby jak będziemy miały 20, 30, 40 lat. Wspominać te życie z uśmiechem na twarzy. Pozdroo! :-)


4 komentarze:

weronikakaleta pisze...

<3 !

Anonimowy pisze...

Kamila Coelho

Agnieszka Malinowska pisze...

Hahaha właśnie :)

Unknown pisze...

Trzymaj się dziewczyno!