10 lipca 2016

Jarosławiec 2016

Witajcie!

Co u Was słychać? Ja wczoraj wróciłam znad morza. Byłam w Jarosławcu przez tydzień z przyjaciółmi oraz z fantastycznymi ludźmi. Nad morzem było przecudownie. Wyszalałam się, miałam różne przygody m.in śmieszne. Byłam w Aquaparku, kąpałam się w naszym Morzu Bałtyckim, ( Tak dokładnie, w tym zimnym morzu pozwoliłam się zanurzyć. ) grałam w cymbergaje,( niestety zostałam ograna ) jeździłam we wesołym miasteczku samochodzikami, uciekałam w ulewie przed burzą, przewróciłam się na środku miasta jak długa po czym mam stuczone kolana i siniaki oraz byłam na biegu. No właśnie na jakim biegu?
XXVI Międzynarodowy bieg po plaży. Byłam na biegu po to, aby promować ideę "tak dla transplantacji". Pewnie większość z Was mniej więcej kojarzy tą akcję, ponieważ opisywałam ją na początku, gdy zakładałam bloga. Zgodnie z moją obietnicą promuję akcję. 
Co roku jest organizowany w Jarosławcu na początku lipca Międzynarodowy bieg po plaży, aby promować, nagłaśniać akcję i zachęcać ludzi, żeby podpisywali oświadczenia woli. To jest tzw. bieg po nowe życie dla czekających na przeszczep serca. Ja dostałam nowe życie 10 maja 2012 roku. Jestem już 4 lata po przeszczepie i czuję się cudownie, że żyję i mogę jeździć na takie zjazdy. Przeważnie na biegi oraz zjazdy jeżdżą dzieci oraz młodzież po przeszczepach serca i innych organów. Gdy czekałam na serce poznałam wiele wspaniałych ludzi m. in dzieci i nastolatków po przeszczepach, rodziców dzieci oraz organizatorów tej akcji tak jak Alicję Chachaj. 
Nagłaśniamy akcję jak tylko możemy.

W zeszłym roku było 1432 przeszczepów w polsce.
W tym roku niestety 685. Liczba przeszczepów maleje, a jest prawie 1700 osób oczekujących na nowe życie. Jest to bardzo smutne.
Chciałabym Was zachęcić do podpisania oświadczeń woli. Wiem, że to dla Was może być trudne podjąć taką decycję, ale możecie komuś uratować życie. Jeden człowiek może uratować ok. 4 żyć.
Nie zabieraj swoich narządów do niebia, pozwól im tutaj zostać na ziemi i uratować komuś życie!

Chciałabym również podziękować organizatorom, sponsorom, Alicji Chachaj, Justynie Wandzik, przyjaciołom i wiele wiele innym, którzy byli na tym biegu, organizowali go itp. Dziękuje! Było cudownie!

Tutaj jest link do pobrania oświadczenia woli. oświadczenie woli [ kliknij tutaj ]2 komentarze:

Agnieszka Malinowska pisze...

Ale fajnie! :) ale ja słyszałam ze nad morzem brzydka pogoda byla:( widzę ze świetnie się bawiłas :) buziaki

Anonimowy pisze...

Tez tam bylem z rodzinka i polecam a akcja trasplantacji jest ok. Pozwolmy innym zyc dluzej np z naszym sercem.