6 marca 2016

Dip pikantna salsa.

Witajcie!

Co u Was słychać?
U mnie jest fantastycznie. Morfologia jest dobra, zaległy materiał powoli nadrabiam oraz zdobywam dobre oceny. Jak moje samopoczucie? Dobre, nie narzekam. Nie mam żadnych dolegliwości jedynie "małe" zmęczenie po nauce, ale tak może być. Hi hi hi. Cieszę się, że mam naukę, ponieważ nie rozmyślam nad swoim życiem, gdy mam naukę nie mam czasu na rozmyślanie i z tego powodu jestem zadowolona. W końcu wracam do szarej rzeczywistości i niech tak zostanie. Chcę Was poinformować, że ostatnio został wydany i można go dostać w kioskach: "Poradnik domowy" nr. 4. Jest tam artykuł o mnie i o Kubie Grygiel, który zorganizował dla mnie akcję w swoim gimnazjum. Artykuł jest rozpisany na cztery strony. Poradnik kosztuję ok. 5 zł, ale zachęcam wszystkim do kupna tej gazetki i przeczytania artykułu o nas. :-)


Niedługo Wielkanoc, dokładnie za 3 tyg. Ja osobiście nie mogę się doczekać tego święta. Dla mnie Wielkanoc jest czymś wyjątkowym oraz niesamowitym, powinno to być dla nas bardzo ważnym świętem dla nas Chrześcijan. Teraz mamy takie odczucia jak: smutek, żal, cierpienie, "Droga Krzyżowa" itp, a w ten dzień Syn Boży zmartwychwstał, smutek i cierpienia zamienia się w radość i wzruszenie. Powinniliśmy docenić to, co Pan Jezus dla nas zrobił. Dlaczego się fascynuje tak religią i Wielkanocą? Ostatnio stałam się bardziej religijna, bardziej wierzę w Boga i w jego moc.
Wielkanoc dla mnie jest ważnym świętem, ponieważ Jezus cierpiał za nasze grzechy na krzyżu, później umiera, jest czas rozpaczy i tu okazuje się, że On żyje. Syn Boży zmartwychwstał. 

Teraz za tydzień idę już na ostatnią chemię. Po 3 tygodniach od chemii mam znowu badanie PET. Ono wykazuje czy są nowe ogniska zapalne, czyli nowotwór. Ja mocno wierzę, że nie będę świecić i nie będe miała nowotworu w sobie, ponieważ to akurat będzie czas, gdy Jezus zmartwychwstał i ja wierzę, że on mnie uzdrowi. Jak uzdrowił nie pamiętam ile z Biblii, musiałabym przeczytać kilkadziesiąt osób chorych na trąd to czemu nie może mnie uzdrowić? Pan Jezus również uzdrawiał ciężko chorych ludzi. Ja wierzę w moc Bożą, że w Wielkanoc okaże się, że wynik PET będzię znowu ujemny, czyli dobry. Po prostu trzeba mocno w to wierzyć i modlić się do Boga. Ja staram się codziennie dziękować Bogu za spędzony czas mile z rodziną, za każdą rozmowę z mamą oraz z tatą, za dobre oceny w szkole, za piękną pogodę oraz próbuje przestrzegać 10 przykazań bożych. To tyle z mojej strony.


A teraz przepis. Były już sałatki, lizaki czekoladowe, paszteciki grzybowe, różne ciasta oraz nachosy. Skoro były już nachosy brakuje nam Dipu. Wczoraj postanowiłam zrobić Dip pomidorowy do nachosów domowej roboty. Niestety trochę przesadziłam z papryczką chilli i jest za ostre. :-D
Więc zaczynajmy: Dip pomidorowy:

Czas przygotowania: 30/45 min            Stopień trudności: łatwy

Stopień pikantności: ♥


Co będzie nam potrzebne:


- 3/4 pomidory duże
- 3 ząbki czosnku
- 20 ml oliwy z oliwek
- 3 łyżeczki papryki słodkiej
- 1/2 łyżeczki czosnku w proszku
- 1 papryczka chilli ( ja użyłam suszonej)
- trochę kminku
- trochę soli ( ja użyłam sól himalajską :-) )
- trochę pieprzu  1. Najpierw pokrój wszystkie pomidory drobno w kosteczke. W między czasie podgrzej oliwę w garnku na małym ogniu i wrzuć wszytkie pomidory do garnka.
  2. Następnie posiekaj drobno czosnek i dodaj go do pomidorów. Całość dokładnie wymieszaj.
  3. Dodaj 3 łyżeczki papryki słodkiej i mieszaj od czasu do czasu. Możesz podkręcić trochę ogień na większy.
  4. Póżniej dodaj 1/2 łyżeczki czosnku w proszku,1 małą papryczkę chilli oraz trochę kminku. Wymieszaj całość.
  5. Pod koniec dopraw trochę solą oraz pieprzem do smaku. Gotuj jeszcze przez 10 min.
  6. Na koniec skręć ogień i pozostaw garnek do wystygnięcia. Później wszystko zblenderuj, żeby powstała gęsta kosystencja. Smacznego! :-)

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Ja też wierzę że wynik będzie ujemny:-)