5 stycznia 2016

Nowy Rok!

Witajcie!

Co u Was słychać? Zaczął się nowy rok, ciężko jest mnie się przestawić do nowej daty. Jak spędziliście Sylwestra? Czyżby hucznie? Ja spędziłam je u Klaudii imprezując z piccolo. He he... Dzień po świętowaniu wstałam o 15 godzinie. Jest co się chwalić... :-D
Postanowiłam napisać post... Ostatnio źle się czułam, odczuwałam skutki uboczne po sterydach typu agresywność itp. Oczywiście w Sylwestra cofnęła mi się cukrzyca i musiałam mierzyć cukier oraz podawać insulinę. Sterydy muszę brać 5 dni po podanej chemii, więc w niedzielę mogłam je odstawić. Na dzień dzisiejszy nie mam cukrzycy, ale jak postanowiłam od nowego roku staram się jeść 5 razy dziennie oraz ograniczam niezdrową żywność.
Większość z Was po magazynie "Ekspres Reporterów" pytała się o mój adres domowy, ponieważ chciała lub chce wysłać do mnie listy albo małe drobiazgi typu. : magnes na lodówkę.
Teraz możecie wysłać do mnie różne listy, kartki itp.

Upominki i listy wysyłajcie na ten adres:

Kamila Makowska
Skrytka pocztowa nr. 27
86-033 Osielsko
Niedługo WOŚP!

Co robicie w ten dzień?
Ja postanowiłam pojechać do miasta na festyn. Chcę pomagać innym....
Wiecie, że te wszystkie pieniążki, które przekazujemy na festiwalu są przeznaczane na rzeczy, które są w szpitalu typu" tomografy, karetki, pompy, pulsometry oraz ciśnieniomierze. Wczoraj jak byłam w sklepie, widziałam pełno nalepek z serduszkami.. Miałam tak ochotę pomóc no i zdecydowałam, że pójdę na festyn. Może się zgłoszę jako wolontariusz? Zobaczymy... ;-)


Leki Immunosupresyjne: 

Jak wiecie.. Coraz częściej na facebooku spotykamy się z wiadomością, iż leki immunosupresyjne (czyli przeciwodrzutowe) ich ceny się bardzo podniosły. Dostawałam mnóstwo wiadomości co o tym sądzę lub z prośbą, że mam napisać o tym post. Więc pisze... Nie chcę się za dużo wypowiadać na temat co się dzieje w Polsce... ale dla mnie to chore. Jestem osobą niepełnoletnią to na razie nie mam problemu, ale za 4 lata będę miała 18 lat i może tak się stać, że będę też wydawała pieniążki na swoje leki. Mam wiele znajomych i przyjaciół, którzy biorą te leki. Ich dzieci, które są maluszkami.

Prograf z 3,20 zł na 159.06 zł od 1 stycznia 2016
Valcyt 3,20 zł na 1417,50 zł od 1 stycznia 2016


Brałam cały czas Prograf do momentu, gdy wykryto mi wirusa EBV i chłoniaka. Teraz biorę jeszcze inny lek przeciwodrzutowo. Niestety ja nie zmienię rządu.... Mnóstwo ludzi pisze pismo do nich, nie wiem może to coś da? Ale to jest dla mnie chore... Dostałam również wiadomość od czytelnika, że jego kolega bierze również leki immunosupresyjne i nie stać go na nie. Przykre, prawda?
Ja zwracam się z prośbą, żeby coś zrobili...Obniżyli koszty czy coś podobnego. Pomyślcie, większość ludzi nie mają dużo pieniędzy i może ich nie stać na te leki. Oni lub ich dziecko mają umrzeć? Tego nie chcemy! Pokonałam białaczkę, przeżyłam przeszczep serca, zwyciężyłam z chłoniakiem, nie chce teraz umierać przez rząd! Leki immunosupresyjne muszą być darmowe! 


3 komentarze:

Jolanta Gawlik pisze...

Masz rację Kamilko ,leki powinny być darmowe .Przynajmniej dla dzieci i młodzieży i dla ludzi uboższych .Najedzony głodnego nie zrozumie,cały przemysł farmaceutyczny to ma z tego biznes . Jak wszędzie . Za bardzo sobie tym głowy na razie nie zaprzątaj . Ty masz zdrowieć . Pięknie wyglądasz . A na sylwestra ? jakaś suknia ? ;)

Jolanta Gawlik pisze...

A ten kwiatuszek doczepiony do kursora jest boski , Ty to masz świetne pomysły ;)

Kamila Makowska pisze...

Hi hi dziękuje bardzo 😄