14 listopada 2015

Zamach we Francji - 13.11.2015

Dzisiaj nad ranem na pewno każdy się dowiedział o zamachu, który się odbył  w stolicy Francji. Pierwsze odczucie jakie doznałam to był szok, smutek, rozczarowanie. Jednak później gniew, złość itd. Teraz, gdy patrzymy na wiadomości widzimy pokrzywdzonych, policjantów, ludzi, którzy zapalają znicze i dają kwiaty.
Teraz pytanie dlaczego? Dlaczego niewinni ludzie musieli zginąć? Dlaczego ich rodzina musiała stracić kogoś bliskiego?  Dlaczego, aż tylu? Dlaczego zginęli tak tragicznie przez strzelanine?
No niestety... nikt nie uzyska odpowiedzi z tych pytań.
Co niektórzy imigranci zaczęli już szaleć. Zrobił się terroryzm... no i doszło do zamachu. W wiadomościach przeczytałam, że znaleźli paszport Syryjski, który należał do terrorysty. Niewinni ludzie zginęli przez strzelanine. Zginęło 128 osób, a przeszło 300 jest rannych w  tym 99 osób jest bardzo ciężko rannych i walczą o życie. Nie mówione, że to już koniec ofiar zamachu. Terroryści zaatakowali w 6 miejscach w stolicy. Masakra...
Francjo! Cały nasz naród jest z Tobą. Współczujemy rodzinom, którzy stracili kogoś bliskiego w zamachu przez terrorystów. Współczujemy całej Francji, że doszło do tego katastroficznego zdarzenia. Modlimy się za ofiary i za Was!
Większość Polaków zmienia profilówke na facebooku na barwy Waszego kraju! Jesteśmy z Tobą! [*] :-( †
  
I'm Christian. I don't want islam. Poland not to islam!
                           
                    
                   #prayforparis 
  

8 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Kamilka to ważne i piękne co napisałaś, ale nie wiem czy wiesz, że link który umieściłaś na swoim fanpage jako solidarność z francuzami przypomina coś w rodzaju tw. pacyfki (złamane w dół ramiona krzyża) oznaczają upadek chrześcijaństwa, symbol ten uznawany za satanistyczny.

Anonimowy pisze...

Pray for Paris

Kamila Makowska pisze...

Oj, przepraszam nie przyglądałam się tak dokładnie. :(

† Wantsail † pisze...

Niestety, ich religia jest krwawa. Jeśli nie wierzysz w Allaha - umierasz, dostajesz kulką w łeb. Co zrobić.

#PrayforFrance

Deimany

Anonimowy pisze...

#PrayforParis

Alexa Mariani pisze...

Pacyfki oznaczają wiele rzeczy. M in pokoj

Alexa Mariani pisze...

Ja rozumiem ze ludzie sobie umieszczają na głupim fejsbuczku zmine koloru zdjecia profilowego by byc solidarnym z Francuzami w tak okropnej rzeczy jaka miala wczoraj miejsce. Jednak mnie jako francusce to zaczyna denerwować. Dlaczego 11 listopada w Polsce ludzie nie zmienili barw profilowek na biało czerwone?

Jesli chodzi o religie jaka jest muslim to dla mnie to zdrowo popieprzona religia i jezeli bedzie trzeba z nia walczyć ja pojde w bój. Pytanie tylko ile tak naprawde ludzi rowniez pojdzie w obronie swej ojczyzny?

alexamariani.blogspot.com

Kamila Makowska pisze...

Niestety na FB nie było takiej opcji, że mogłam zmienić profilowe na barwy naszego kraju. Nie znalazłam jej, ale za to dodałam post na blogu dotyczący o naszym Święcie Niepodległości. ;)