15 sierpnia 2015

Moje spojrzenie na świat!

Witam !
Nawiązując do wczorajszego komentarza Damiana do mojego postu chciałabym odpowiedzieć na zadane pytania. Twierdzę, iż choroba bardzo mnie zmieniła. Jako zdrowa osoba byłam jak wszyscy inni. Narzekałam na wszystko, jak pisałam w innym poście. Nie chciałam pomagać innym. Byłam poprostu egoistką. Jak zachorowałam zrozumiałam, że warto pomagać. Przecież każdy by chciał, żeby w takich trudnych chwilach jak choroba, żeby ktoś wspierał nas. Więc postanowiłam też pomagać innym. Jak zachorowałam też zaczęłam doceniać wszystko nawet najmniejszą rzecz. Przed chorobą zawsze wybrzydzałam nasze morze, bo takie szare i zimne. Teraz gdy jestem chora doceniam nasze polskie morze, pomimo że ma swoje wady. Jak pojechałam do Krynicy Morskiej z rodzicami podczas chemioterapii byłam przeszczęśliwa, że mogłam zanurzyć moje dłonie w morzu. Czasami mnie załamują problemy innych. Narzekają na nudę w domu. Spójrzcie teraz na dzieci onkologiczne. Co niektóre siedzą miesiąc w szpitalu i są wypuszczane do domu na 3 dni. One tak się z tego cieszą, że mogą po miesiącu pobytu w szpitalu zobaczyć swój dom.Twierdzę, iż choroba bardzo mnie zmieniła. Zaczęłam myśleć dojrzalej, zaczęłam doceniać wszystko i choroba zmieniła moje spojrzenie na świat.

4 komentarze:

Marta Wójcik pisze...

To naprawde smutne, ze ludzie zmieniaja sie dopiero po "wypadku". Jeszcze gorzej gdy pozostaja tacy sami. Znam osobiscie takie osoby i staram sie nie popelniac ich bledow.

Anonimowy pisze...

Witaj Śliczna! :)
nie wiem , na co jestes chora..ale wiedz ze wiele chorob da sie wyleczyc .
nalezy zacząć od pozywienia. prosze jesli masz ochote choc sprobowac coś zmienić to
proszę poczytaj sobie o surowym odzywianiu.
https://www.youtube.com/watch?v=_JJla_VrP-E
https://www.youtube.com/watch?v=Nd1ULSpRNfM
tutaj podsyłam Ci linka jak kobieta wyleczyla swojej córce egzeme- jest polką możesz do niej napisać :)
https://www.facebook.com/dehappy5/photos/pb.1423287951241204.-2207520000.1439674305./1592445687658762/?type=3&theater

należy jeść dużo zywności alkaicznej - owoce, warzywa
https://www.youtube.com/watch?v=dAZuCAZQ6SM
To nie sa żadne cuda..to biologia - dobrze odzywiony organizm uzdrawia sie sam :)
pozdrawiam <3
gdybyś miała jakieś pytania to pisz na:
anula.mononoke@gmail.com

AlaAnia Paulina pisze...

dzięki takim postom zaczynam wszystko widzieć inaczej. dobrze, że dzięki Tobie inni zaczynają cieszyć się życiem i doceniać wszystko. :))
pozdrawiam, śliczne zdjęcie :*
palaania.blogspot.com

Agnieszka Malinowska pisze...

Jestem czytelniczką twojego bloga od kiedy zareklamowałaś się na blogu Honey. Masz rację! Kiedyś też byłam egoistką, ale obecnie gdy jestem troche chora, co prawda na tą chorobę się nie umiera ale jest naprawdę uciążliwa, wtedy dopiero zrozumiałam co to znaczy choroba co to znaczy żyć, jak ważne jest życie i jak wielki to dar.
Sama walczę o marzenia, ale pomagam w spełnianiu ich też innym :)
Mam nadzieję, że kiedyś się spotkamy... :)


Pozdrawiam Cię serdecznie i życze wytrwałości i siły w walce!! :)